Strona Główna Materiał zewnętrzny 5 powodów, dla których warto postawić na smart oświetlenie tarasu

5 powodów, dla których warto postawić na smart oświetlenie tarasu

autor Ogarnij Ogród

Inteligentne lampy trafiają do coraz większej liczby domowych wnętrz. Trudno się temu dziwić, gdyż dzięki nim wzrasta komfort korzystania z każdej przestrzeni. Czy jednak tego typu produkty warto też zainstalować na przydomowym tarasie?

Do czego przydaje się smart oświetlenie na tarasie? Co można zyskać, dzięki takiemu rozwiązaniu? Poniżej znajdziecie listę najważniejszych powodów, dla których inteligentne lampy powinny trafić do ogrodu.

Inteligentne oświetlenie do ogrodu – co to takiego?

Lampy typu smart to rozwiązania połączone w jeden system (najczęściej za pośrednictwem lokalnej sieci WiFi) i podłączone do centralnej jednostki sterującej. Dzięki temu zyskuje się możliwość zdalnego kontrolowania pojedynczych punktów świetlnych lub całych grup lamp, zapisywania wybranych ustawień lub tworzenia harmonogramów oświetleniowych.

Kontrolowanie oświetlenia na tarasie odbywa się zdalnie, najczęściej za pośrednictwem pilota lub nawet mobilnej aplikacji, co znacznie zwiększa wygodę i pozwala zapomnieć o każdorazowym poszukiwaniu w ciemnościach włącznika światła, gdy chce się spędzić nieco czasu na tarasie.

Oświetlenie typu smart na tarasie – dlaczego warto?

Inteligentne lampy zewnętrzne pojawiają się w ofercie wielu producentów. Można je znaleźć choćby na stronie: Lampy.it, jako praktyczne i wygodne rozwiązanie oświetleniowe do przydomowej przestrzeni. Oprócz wysokiego współczynnika ochrony, pozwalającego na bezpieczne użytkowanie ich poza czterema ścianami domu, wyróżniają się też szeregiem cech, które znacznie ułatwiają spędzanie czasu w ogrodzie.

Dlaczego warto postawić na smart oświetlenie do ogrodu?

1.     Wygoda sterowania lampami

Nowoczesne, inteligentne lampy i źródła światła to rozwiązania, dzięki którym znacznie poprawia się komfort korzystania z ogrodu.

Bez większego trudu da się sterować oświetleniem przy pomocy aplikacji mobilnej, co umożliwia nie tylko włączanie i wyłączanie poszczególnych punktów, ale też modyfikację parametrów światła, w tym natężenia, temperatury barwowej i koloru.

Wiele rozwiązań da się połączyć z praktycznymi czujnikami ruchu lub zmierzchu. Dzięki temu w różnych sytuacjach można zapomnieć o ręcznym kontrolowaniu warunków. Oświetlenie samo dopasowuje się do konkretnych potrzeb chwili.

2.     Poprawa bezpieczeństwa podczas przemieszczania się

Zastosowanie aplikacji lub czujników to jednak nie tylko większa swoboda i komfort oświetleniowy w ogrodzie. To też widoczna poprawa bezpieczeństwa korzystania z przydomowego terenu dla wszystkich domowników i gości.

Automatycznie uruchamiające się lampy, bądź możliwość włączenia ich dzięki kliknięciu w ekran telefonu, sprawiają, że znacznie łatwiej da się przemieszczać w ogrodzie, bez obaw o nieprzyjemne i bolesne upadki.

3.     Oszczędności dla domowego budżetu

Oświetlenie inteligentne wykorzystuje nowoczesne i zaawansowane technologicznie źródła światła LED. Oznacza to w praktyce, że zewnętrzne lampy są znacznie bardziej energooszczędne niż produkty wyposażone w klasyczne rachunki.

Jeśli na dodatek zadba się o optymalizację każdego punktu świetlnego, np. zmniejszenie natężenia światła i dopasowanie go do potrzeb chwili, zyskuje się w skali sezonu ogrodowego spore oszczędności, dzięki znaczącemu obniżeniu rachunków za oświetlenie.

4.     Wsparcie dla systemu antywłamaniowego

Nowoczesne smart lampy wpływają na bezpieczeństwo domowników również w inny sposób. Wiele produktów da się bowiem podłączyć do centralnego systemu antywłamaniowego.

Dzięki temu, jeśli tylko czujniki, umieszczone w ogrodzie, zlokalizują na terenie posesji nieproszonego gościa, wykorzystują funkcję symulowania obecności w domu, uruchamiając poszczególne punkty świetlne. Często pozwala to spłoszyć intruza, bądź daje czas na wezwanie odpowiednich służb.

5.     Świetlna dekoracja do każdego ogrodu

Źródła światła LED pozwalają na niemal dowolne modyfikowanie parametrów emitowanego światła. Oznacza to, że za pośrednictwem aplikacji da się dopasować oświetlenie na tarasie do chwilowych potrzeb, a także do specyfiki przydomowego terenu.

Tak lampy stają się ważnym elementem aranżacji, dodając jej wiele urok i przytulności również podczas wieczornego wypoczynku lub spotkań towarzyskich.

Oświetlenie inteligentne do ogrodu – styl, wygoda i dekoracja

Inteligentne lampy w ogrodzie budują klimat i wpływają na komfort korzystania z przestrzeni. Dzięki nim strefa do relaksu staje się znacznie wygodniejsza oraz lepiej dopasowuje się do potrzeb użytkowników. Okazuje się zatem, że zaawansowane technologie potrafią znacznie ułatwić codzienne życie, nie tylko w domu, ale też w pięknym ogrodzie.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz