Strona Główna Materiał zewnętrzny Ciągniki rolnicze John Deere: dlaczego warto się na nie zdecydować?

Ciągniki rolnicze John Deere: dlaczego warto się na nie zdecydować?

autor Ogarnij Ogród

Ciągniki rolnicze, potocznie zwane traktorami, to pojazdy, które zna każdy. Osoby, które wychowują się na wsi lub na niej mieszkają w dorosłym życiu, mają do czynienia z ciągnikami niemal na co dzień. Oczywiście maszyny te wykorzystuje się głównie do celów rolniczych. Warto jednak wiedzieć, że nowoczesne ciągniki, takie jak traktory John Deere, są nie tylko bardzo użyteczne, ale i wygodne. Producenci dbają m.in. o zamontowanie klimatyzacji i nawigacji GPS, pamiętają o odpowiednim wyciszeniu kabiny czy automatycznym prowadzeniu w trakcie prac polowych.

Gdy rozpoczyna się sezon intensywnych prac polowych, rolnicy większość dnia spędzają w swoich ciągnikach rolniczych. Ale korzystają z nich tak naprawdę o każdej porze roku. Dlatego śmiało możemy powiedzieć, że ciągnik rolniczy to maszyna od zadań specjalnych. O czym warto wiedzieć, zanim zdecydujemy się na zakup ciągnika?

1. Ciągniki rolnicze John Deere: trochę historii

Zacznijmy od krótkiej historii powstania ciągników. Powstały one w połowie XIX wieku, jednak wówczas były to tak naprawdę parowe maszyny pociągowe. Pierwszy ciągnik skonstruował Amerykanin John Froehlich w 1892 roku. Jeśli chodzi o Polskę, pierwszy ciągnik rolniczy o napędzie spalinowym powstał w fabryce Ursus, a było to dokładnie w 1922 roku.

Dziś do dyspozycji mamy ciągniki gąsienicowe i ciągniki kołowe (ze stałym napędem tylnej osi lub obu osi). Bez wątpienia największą popularnością cieszą się traktory John Deere.

Firma John Deere to jedna z najstarszych firm przemysłowych w Stanach Zjednoczonych. Założono ją w 1837 roku i szybko stała się liderem światowym w branży rolniczej. Początkowo John Deere zajmowało się produkcją wyłącznie prostych narzędzi rolniczych. Akcesoria były solidne, dzięki czemu firma bardzo szybko zyskała opinię solidnej. Prawdziwą rewolucją okazał się samoczyszczący się stalowy pług. Po nim przyszła pora na prace nad pierwszym ciągnikiem.

Maszyny John Deere stosunkowo łatwo rozpoznać już na pierwszy rzut oka. Ich cechą charakterystyczną są zielone i żółte kolory, a także logo skaczącego jelenia. Traktory John Deere są rozpoznawalne na całym świecie.

Co takiego sprawiło, że ta firma podbiła serca użytkowników? Podczas produkcji stosuje się innowacyjne rozwiązania, a maszyny są wysokiej jakości.

2. Co wyróżnia ciągniki John Deere?

Chociaż lata mijają, marka John Deere nadal jest bardzo ceniona przez rolników. Dlaczego?

Traktory John Deere to przede wszystkim bardzo komfortowa jazda. Używając ciągnika od tego producenta podczas wykonywania prac polowych, ciągnąc maszyny bez własnego napędu, możesz liczyć na stuprocentową wygodę i swobodę ruchów.

Rolnicy kojarzą Deere z trwałością, niezawodnością i solidnością. Nawet najbardziej wymagający właściciele gospodarstw rolnych będą zadowoleni z maszyn tej marki.

3. Traktory John Deere: ile to kosztuje?

Większości rolników wcale nie trzeba przekonywać o tym, że traktor John Deere to dobry wybór. Problemem jest natomiast to, ile kosztuje dany sprzęt. Generalnie im mocniejszy napęd, tym wyższa cena pojazdu. Natomiast za nowy mały ciągnik należy zapłacić od 30-40 tys. złotych.

Ceny nowego traktora tej marki mogą przerażać, dlatego warto zainteresować się używanymi ciągnikami amerykańskiej produkcji. W ofercie znajdują się m.in. ciągniki od dealerów z Holandii, Belgii, Francji, Niemiec, Polski, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Włoch czy Łotwy.

Warto podkreślić, że traktory John Deere, choć stanowią spory wydatek, są inwestycją na długie lata.

Fot. główna: materiał Partnera

Przeczytaj także

Dodaj komentarz