Strona Główna Materiał zewnętrzny Cichy i mocny odkurzacz bezworkowy: dlaczego warto go wybrać?

Cichy i mocny odkurzacz bezworkowy: dlaczego warto go wybrać?

autor Ogarnij Ogród

Odkurzacze bezworkowe coraz częściej wypierają sprzęt workowy. Nic dziwnego, to wygodne rozwiązanie, które ułatwia codzienne porządki. Dlaczego jeszcze warto wybrać tego rodzaju sprzęt? Podpowiadamy!

Odkurzacz workowy a odkurzacz bezworkowy

W przypadku odkurzaczy workowych mamy do czynienia z sytuacją, w której zebrane zanieczyszczenia trafiają do specjalnego worka (zazwyczaj syntetycznego lub papierowego), który co jakiś czas trzeba opróżnić lub wymienić na nowy.

Jak sama nazwa wskazuje, odkurzacze bezworkowe nie posiadają worków. Ich praca opiera się na procesie separacji cyklonowej (stąd ich druga nazwa – cyklonowe), a zebrany kurz i inne nieczystości trafiają do pojemnika, który po zapełnieniu należy opróżnić i przemyć pod bieżącą wodą. To wygodne i, co najważniejsze, oszczędne i ekologiczne rozwiązanie. Posiadając odkurzacz bezworkowy, można bowiem całkowicie uniknąć zarówno wydatków związanych z zakupem worków, jak i generowania kolejnych śmieci w postaci worków. Warto jednak pamiętać o regularnej wymianie filtrów w odkurzaczu, niezależnie od tego, w jaki sposób zbierane są zanieczyszczenia! Troska o ten element pozytywnie wpływa na jakość powietrza wyrzucanego z odkurzacza, lepsze filtrowanie kurzu oraz kondycję urządzenia!

Odkurzacz bezworkowy – zalety

Nie ma wątpliwości, że największą zaletą odkurzaczy bezworkowych jest duża oszczędność i mniejsze koszty eksploatacji powiązane z brakiem konieczności kupowania worków do odkurzaczy. Ponadto odkurzacze bezworkowe cechuje jednakowa siła ssania niezależnie od stopnia wypełnienia zbiornika (w przypadku odkurzaczy workowych maleje ona w przypadku pełnego worka).

Cichy odkurzacz Electrolux

Panuje pewne przekonanie dotyczące tego, że odkurzacze bezworkowe sprzątają mniej dokładnie i są głośniejsze niż sprzęt z workiem. Stwierdzenie to ma jednak niewiele wspólnego z prawdą. Odkurzacze bezworkowe są równie wydajne. Wystarczy postawić na jakościowy sprzęt i dokładnie przyjrzeć się jego możliwościom i dodatkowym funkcjom. To samo dotyczy alergików. Na rynku znaleźć można bezworkowe modele, które opróżnia się właściwie jednym przyciskiem, a cały proces trwa kilka sekund. Aby nie opróżniać odkurzacza zbyt często, warto postawić na sprzęt z dużym pojemnikiem.

Odkurzacz bezworkowy – jaki kupić?

Ciche i mocne odkurzacze bezworkowe znaleźć można w ofercie marki Electrolux. Bardzo ciekawym produktem jest zwłaszcza odkurzacz bezworkowy z serii 600 EL61H4SW. Głośność jego pracy to około 74 dB, co nie różni się istotnie od modeli workowych i nie powinno być zbyt uciążliwe dla użytkownika. Dużą zaletą sprzętu jest sześciostopniowy układ filtracji, który wychwytuje do 99,99% mikrocząstek kurzu większych niż 1 mikrometr. Sprzęt cechuje się także opcją błyskawicznego oczyszczania pojemnika, która odbywa się w dwóch prostych krokach. Nie da się prościej usunąć zanieczyszczeń niż tak, jak dzieje się w modelu 600 EL61H4SW. Nie bez znaczenia jest także budowa odkurzacza, która pozwala na bardzo łatwe manewrowanie i przenoszenie sprzętu do innego pokoju. Z odkurzaczem bezworkowym EL61H4SW sprzątanie jest proste i przyjemne.

Artykuł powstał w ramach współpracy z marką Electrolux

Fot. główna: materiał Partnera

Przeczytaj także

Dodaj komentarz