Strona Główna Materiał zewnętrzny Dziecko w ogrodzie — super pomysł na wspólne spędzanie czasu!

Dziecko w ogrodzie — super pomysł na wspólne spędzanie czasu!

autor Ogarnij Ogród

Prace w ogrodzie wraz z dzieckiem to znakomity sposób na wspólne spędzanie wolnego czasu w rodzinnym gronie. Dlaczego warto zaangażować najmłodszych w ogrodnictwo? W jakie akcesoria należy je wyposażyć?

Prace ogrodowe z dzieckiem — super pomysł na wspólny czas!

Dziecko w ogrodzie – Zestaw dziecięcych narzędzi ogrodowych

Dziecko w ogrodzie – Zestaw dziecięcych narzędzi ogrodowych

 

Dlaczego warto zachęcić dzieci do pracy w ogrodzie? To sprawdzony sposób na codzienny kontakt z naturą. Wiedza na jej temat nie raz przyda się dziecku w późniejszym życiu. Prace w przydomowym ogródku są świetną alternatywą dla gry na komputerze. Spędzając czas na świeżym powietrzu, maluch rozwija swoją kondycję i wchłania cenną witaminę D. Pomagając rodzicom w pielęgnacji ogrodu, dziecko uczy się również cierpliwości i obserwuje cykl życia poszczególnych roślin — od wysiewu, przez rozwój, aż po obumieranie.

 

Odzież ochronna dla dzieci — zadbaj o bezpieczeństwo pociech

Aby zagwarantować maluchom należyty komfort i bezpieczeństwo podczas prac wykonywanych w przydomowym ogródku, warto je wyposażyć w produkty z kategorii, jaką jest odzież ochronna do ogrodu dla dzieci. Zaliczają się do niej między innymi specjalne ogrodniczki, spodnie, kamizelki czy bezrękawniki. Odzież ogrodowa dla dzieci powinna być wykonana z wytrzymałego materiału chroniącego ubrania przed zabrudzeniami i uszkodzeniami. Jako że pielęgnacja ogrodu wymaga częstych zmian pozycji ciała, ubrania tego typu powinny być wygodne i nie krępować swobody ruchów. Warto, aby odzież do ogrodu dla dzieci posiadała dużą ilość dodatkowych kieszonek, do których będzie można schować niezbędne akcesoria. Dodatkowo, na kolanach mogą one posiadać ochraniacze, dzięki którym zadania wykonywane w pozycji klęczącej będą mniej męczące.

Dziecko w ogrodzie – Dziecięcy fartuch ogrodniczy wzór moro

Dziecko w ogrodzie – Dziecięcy fartuch ogrodniczy wzór moro

Zadbaj szczególnie o dłonie — rękawiczki ogrodowe dla dzieci!

Żaden mały ogrodnik nie może się obyć bez akcesoriów, jakimi są rękawiczki ogrodowe dla dzieci. Czym powinny się charakteryzować dobre dziecięce rękawiczki ogrodowe? Przede wszystkim, muszą być one dobrze dopasowane do dziecięcych rączek, gwarantując należyty komfort podczas prac w ogrodzie. Rękawiczki dziecięce ogrodowe nie powinny być ani za duże, ani zbyt małe. W sklepach ogrodniczych znaleźć można akcesoria tego typu dopasowane do wieku maluchów. Do wyboru są między innymi rękawice ogrodowe dla dzieci 2 lata oraz rękawice ogrodowe dla dzieci 3 latka. Jeżeli chodzi o design, dostępne są rękawiczki ogrodowe w kwiatki oraz modele jednokolorowe. Wybierając taki produkt, pod uwagę należy wziąć także to, czy jest on odporny na ścieranie. Aby rękawiczki dla dzieci skutecznie chroniły wewnętrzną stronę dłoni, przed zabrudzeniem, skaleczeniem czy wilgocią, powinny być powlekane gumą. Godne polecenia są modele wykonane z bawełny. Materiał ten jest bowiem przyjemny w dotyku, wytrzymały i dobrze przepuszcza powietrze.

Dziecko w ogrodzie – Dziecięce rękawiczki ogrodowe

Dziecko w ogrodzie – Dziecięce rękawiczki ogrodowe

Poza rękawiczkami, malucha warto również wyposażyć w narzędzia ogrodnicze dla dzieci, takie jak łopatka, szpadelek czy widełki.

 

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Skip to content