Ile kosztują baseny stelażowe? Czy to rozwiązanie na każdą kieszeń?

Ogarnij Ogród Przez Ogarnij Ogród
4 minut czytania
Ile kosztują baseny stelażowe. Czy to rozwiązanie na każdą kieszeń

Basen w ogrodzie wydaje się niemożliwym do spełnienia marzeniem? Nic bardziej mylnego. Dmuchane, rozporowe, stelażowe, małe i duże, okrągłe, kwadratowe i prostokątne, dla dzieci i dorosłych… Basen stelażowy może być częścią Twojego ogrodu. Na rynku są modele dla każdego i na każdą kieszeń.  Przekonaj się sam i sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy.

Prostokątny czy okrągły basen stelażowy?

Ile kosztuje basen stelażowy i który model sprawdzi się w ogrodzie? To zasadnicze pytania, które zadaje sobie każdy, kto zamierza kupić trwały i solidny basen. Czasy, kiedy basen w ogródku można było zobaczyć tylko na filmie, już dawno odeszły w zapomnienie. Zróżnicowana cenowo oferta pozwala wybrać model, który przypadnie do gustu i nie zrujnuje budżetu. Jednorazowy wydatek okaże się z czasem oszczędnością, bo pozwoli zrezygnować z regularnego kupowania karnetów na miejskie pływalnie. Przeciętnie, średniej wielkości basen stelażowy renomowanego producenta, kosztuje około 1000–1500 złotych. Tańsze modele marki Bestway czy Intex oferują baseny w cenie 500 złotych.

Oczywiście większy basen to większe wydatki, natomiast mały basen wcale nie musi być za mały. Najważniejsze, aby był dopasowany do korzystających z niego użytkowników. Maluchy powinny kąpać się w małym, okrągłym basenie, który jest pozbawiony ostro zakończonych rogów i bezpieczny. Na cenę wpływa nie tylko rozmiar, ale i kształt basenu. Okrągłe są nieco tańsze od prostokątnych, które z kolei pomieszczą większą liczbę osób. Które rozwiązanie wybrać? Oczywiście to, na które nas stać. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że czasem istnieje możliwość zakupu towaru na raty, także w sklepie z basenami online.

Basen stelażowy to nie wszystko

Rozważając zakup basenu ogrodowego, warto mieć na uwadze, iż cena  często nie obejmuje niezbędnych akcesoriów. Aby woda w basenie była krystalicznie czysta, musi być w zasadzie nieustannie filtrowana, szczególnie w trakcie upałów. Wysoka temperatura wody sprzyja bowiem rozwojowi alg oraz innych mikroorganizmów, które mogą być groźne dla zdrowia. Trzeba zatem wyposażyć się w wydajną pompę. W przypadku dużych basenów stelażowych najlepiej, aby była to wydajna pompa piaskowa, która pomoże skutecznie pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń. 

Poza filtrami potrzebne są również narzędzia do mechanicznego usuwania zanieczyszczeń, takie jak sito do wyławiania nieczystości czy odkurzacz basenowy. Niemałym wydatkiem jest również chemia basenowa, którą należy stosować regularnie, aby nie dopuścić do rozwoju bakterii, grzybów i innych drobnoustrojów. Warto zaopatrzyć się też w pływak chemii basenowej, czyli dozownik, który równomiernie rozprowadza środki chemiczne po całej powierzchni wody. Akcesoria do oczyszczania wody, przydatne do zabawy w basenie gadżety oraz baseny stelażowe znajdziesz na baseny-dollo.pl.

Przydatne akcesoria dodatkowe do basenu

Poza niezbędnymi akcesoriami posiadaczom basenu przydają się maty: pod basen – zabezpieczające dno przed przedziurawieniem, na basen – zakrywające powierzchnię wody i jednocześnie chroniące ją przed kurzem, pyłem czy spadającymi razem z wiatrem liśćmi oraz solarne – pozwalające na ogrzanie wody w ekologiczny sposób. W przypadku dużych basenów niezbędna może okazać się również drabinka, która umożliwi sprawne wejście do basenu.

Szeroki wybór basenów i konkurencyjne ceny – tak jednym zdaniem można podsumować dostępną na rynku ofertę basenów ogrodowych. Każdy w zależności od osobistych preferencji oraz zasobności portfela może znaleźć coś dla siebie. Basen ogrodowy to inwestycja na lata, która wywoła uśmiech na twarzy zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Fot. główna: materiał Partnera

Śledź:
Portal OgarnijOgród.pl to my, redaktorzy, ludzie z wiedzą, pasją i miłością do ogrodów. I tym właśnie się z Wami dzielimy tworząc powyższe treści z nadzieją, że będziemy współtworzyć Wasze ogrody kwiatowe, warzywniki, sady i trawniki.
Dodaj komentarz