Strona Główna Dom i Balkon Inteligentne oświetlenie – automatyzacja Twojego domu właśnie stała się łatwiejsza

Inteligentne oświetlenie – automatyzacja Twojego domu właśnie stała się łatwiejsza

autor Ogarnij Ogród

Czy chcesz zainstalować nowoczesne systemy, które ułatwią Ci użytkowanie domu? Dlatego zastanawiasz się nad tym, czy warto zdecydować się na inteligentne oświetlenie? Jakie elementy może zawierać system inteligentnego oświetlenia? Czy czujniki ruchu oraz domofon mogą być zamontowane w systemie inteligentnego oświetlenia?

Co to jest system inteligentnego oświetlenia?

System inteligentnego oświetlenia należy do automatyki budynkowej i zaliczany jest do nowoczesnych gadżetów. Korzystając z niego, możesz sterować światłem za pomocą specjalnej aplikacji. Dzięki niej można tak ustawić światło, aby samo włączało się i wyłączało. Zastosowana technologia pozwala także na sterowanie urządzeniami przenośnymi, jak i ogrzewaniem oraz roletami. Użytkowanie urządzeń, które obejmuje system inteligentnego oświetlenia, jest niezwykle komfortowe oraz wygodne.

Jakie możliwości daje korzystanie z inteligentnego oświetlenia LED?

Korzystanie z inteligentnego oświetlenia od ZAMEL ma wiele możliwości:

  • ma wbudowany czujnik ruchu i zmierzchu w oprawie LED, dzięki temu instalacja włącza się samoczynnie wraz z wykryciem ruchu;
  • ma wbudowany odbiornik radiowy, dlatego możliwe jest sterowanie oświetleniem bez konieczności używania dodatkowego okablowania;
  • oprawy oświetleniowe zawierają nadajniki bezprzewodowe, dlatego pozwala to na automatyczne włączanie się i wyłączanie światła oraz zmianę jego natężenia;
  • niektóre z opraw LED mają radiowy sterownik RGB, dlatego mogą być sterowane za pomocą pilota;
  • oprawy LED współpracują z systemem fotowoltaicznym, dzięki temu mogą przetwarzać energię słoneczną w energię elektryczną.

Kiedy warto zdecydować się na zamontowanie inteligentnego oświetlenia?

Inteligentne oświetlenie jest rozwiązaniem, które sprawdzi się w każdej sytuacji. Jeśli zależy Ci na tym, aby stworzyć odpowiednie warunki do pracy czy też nauki, możesz zmienić natężenie oraz barwę oświetlenia na białą. Natomiast kiedy chcesz zrelaksować się i odpocząć po całym dniu, wtedy możesz skorzystać z żarówki o ciepłej barwie. Tak sprawisz, że nie tylko praca, ale również odpoczynek staną się bardziej efektownymi. Światło będzie podobne do słonecznego i jednocześnie zgodne z Twoim zegarem biologicznym.

Czy czujniki ruchu mają znaczenie podczas montowania inteligentnego oświetlenia?

Czujniki ruchu są niezbędnymi elementami systemu inteligentnego oświetlenia. Dlatego, że umożliwiają wykrycie intruzów, kontrolowania aktywności osób, które przebywają w budynku, jak i automatyczne wyłączanie nieużywanych sprzętów. Pozwalają także na ochronę budynku podczas dłuższego wyjazdu. Kolejnym ważnym elementem systemu inteligentnego oświetlenia jest domofon. Urządzenie współpracuje z większością sprzętów, w tym również z monitoringiem.

Na jaki domofon warto się zdecydować?

Jaki domofon najlepiej sprawdza się w domu wielorodzinnym? Na rynku dostępne są dwa rodzaje domofonów: wersja dźwiękowa oraz video. Niektóre z modeli zawierają także zamki szyfrowe. Wybierając produkt, warto zdecydować się na model intuicyjny. Taki system pozwala na stałe kontrolowanie budynku przez jego właścicieli bądź użytkowników. Doskonałej jakości produkty marki Zamel znajdują się w ofercie sklepu internetowego. Jeśli zależy Ci na pełnej ochronie swojego domu, możesz wybrać domofon wraz z monitoringiem. Dzięki temu będziesz miał zapewnioną pełną ochronę oraz poczucie swobody.

Fot. główna: materiały partnera

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Informator Ogrodniczy

Zapisz się do naszego Informatora Ogrodniczego. Dołącz do tysięcy ogrodników i ogrodniczek!