Strona Główna Materiał zewnętrzny Jak wybrać najlepszą odśnieżarkę?

Jak wybrać najlepszą odśnieżarkę?

autor Ogarnij Ogród

Zima zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią – konieczność odśnieżania podjazdów, ścieżek i chodników. Zamiast spędzać cenny czas i tracić siły przy ręcznym odrzucaniu śniegu, lepiej zainwestować w nowoczesną odśnieżarkę. Dzięki niej usuwanie zalegającej pokrywy śnieżnej stanie się znacznie łatwiejsze, wymagając o wiele mniej wysiłku i czasu. Jak działa takie urządzenie, jakie rodzaje są dostępne w sprzedaży oraz na co zwrócić uwagę podczas jego zakupu?

Odśnieżarka do śniegu – sposób użycia

Odśnieżarka to urządzenie wyjątkowo łatwe w obsłudze i nie wymagające dużego wysiłku fizycznego. Doskonale sprawdzi się do usuwania śniegu na większych i mniejszych powierzchniach, działając podobnie jak kosiarka do trawy. Wystarczy jedynie prowadzić je przed sobą, a wbudowany ślimak i wirnik zbiorą oraz usuną zalegający śnieg przez specjalne koryto. W sprzedaży dostępne są dwa rodzaje odśnieżarek – spalinowe i elektryczne. Jakie są różnice między nimi?

Rodzaje odśnieżarek

W ofercie renomowanych marek dostępne są odśnieżarki zasilane prądem oraz paliwem. Modele elektryczne i akumulatorowe będą dobrym wyborem dla właścicieli mniejszych posesji. Sprawdzą się w szczególności przy niezbyt grubej pokrywie śnieżnej. Nie generują spalin i hałasu, a z uwagi na stosunkowo niewielką wagę – są łatwe w użytkowaniu i transporcie. Niektóre odśnieżarki elektryczne mogą posiadać dodatkowy reflektor, który ułatwi ich użytkowanie po zmroku.

Gdy niezbędne jest usunięcie śniegu z dużych powierzchni, najlepiej sprawdzą się odśnieżarki spalinowe. Posiadają silnik spalinowy napędzający wirnik, który z kolei rozdrabnia śnieg i odprowadza go przez komin. Odśnieżarki spalinowe wyróżniają się dużą mocą, doskonale radząc sobie nawet z grubszą puchową pokrywą i lodem. Mogą być wyposażone w oświetlenie ledowe lub ogrzewane manetki. Dzięki dużym kołom będą odpowiednie do odśnieżania różnego typu powierzchni – kostki brukowej, płytek ceramicznych czy drewna.

Jak wybrać najlepszą odśnieżarkę?

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie konkretnego modelu odśnieżarki, warto wziąć pod uwagę kilka ważnych kryteriów. Należy zastanowić się:

  • Jak dużą powierzchnię ma odśnieżać takie urządzenie? Mniejsze posesje bez trudu oczyści z białego puchu model elektryczny, większe natomiast – spalinowy.
  • Jaką moc powinna mieć odśnieżarka? Im wyższe zaspy występują na terenie nieruchomości, tym większą moc urządzenia warto wybrać.
  • Jaka odległość wyrzutu śniegu będzie optymalna, aby nie musieć ponownie go sprzątać?

Warto sprawdzić szerokość roboczą, która ma niebagatelny wpływ na tempo pracy. Należy zwrócić uwagę na wysokość roboczą, determinującą grubość pokrywy, z jaką poradzi sobie urządzenie. Nie bez znaczenia będą również dodatkowe funkcje, takie jak podgrzewane rączki, oświetlenie czy elektryczny rozrusznik.

Odśnieżarka to sprzęt, który znacząco ułatwi utrzymanie porządku na posesji w chłodniejszym sezonie. Szeroka gama dostępnych urządzeń pozwoli na bezproblemowe dopasowanie do indywidualnych potrzeb użytkownika, a ich zróżnicowana cena umożliwi zakup zarówno mniej, jak i bardziej zamożnym klientom.

Fot. główna: materiał Partnera

Przeczytaj także

Dodaj komentarz