Strona Główna Dom i Balkon Jak zaaranżowany powinien być taras w nowoczesnym domu – 5 polecanych projektów z nowoczesnym tarasem

Jak zaaranżowany powinien być taras w nowoczesnym domu – 5 polecanych projektów z nowoczesnym tarasem

autor Ogarnij Ogród

Nowoczesny dom to marzenie niejednej osoby. Jednak sam projekt nie powinien obejmować wyłącznie innowacyjnych rozwiązań, jeżeli chodzi o zewnętrzną stronę budynku, ale także część taką jak taras. Warto zastanowić się nad tym, jakie projekty są najlepsze, właśnie z tym elementem w roli głównej.

Taras – czym tak właściwie jest?

Taras to powierzchnia, która może mieścić się w naprawdę różnych częściach nieruchomości. Najczęściej są to powierzchnie na poziomie parteru, piętra lub dachu. W przypadku, gdy taras znajduje się wyżej, niż przy ziemni, to wtedy często stosuje się balustrady. W przypadku domków jednorodzinnych najczęściej wykonuje się projekt uwzględniający taras na parterze.

Ta część nieruchomości jest zdecydowanie jednym z elementów, na które warto zwrócić szczególną uwagę. Wpływa na to szereg możliwości, z jakich można skorzystać, komponując aranżację, ale także i ogólny wygląd całej powierzchni.

Taras przed drzwiami wejściowymi – klasyka w nowoczesnym wydaniu

Taras przed drzwiami wejściowymi może być zdecydowanie rozwiązaniem, które nada domostwu wyjątkowego charakteru. W przypadku takiego rozwiązania warto jest zdecydować się na oryginalny kolor lub materiał wykończenia.

W przypadku drewnianych belek dobrym rozwiązaniem będzie czarny kolor, który jest bardzo uniwersalnym, ale jednocześnie ciekawym rozwiązaniem. Będzie znakomicie komponował się z żelazną balustradą.

Projekt domu Posejdon

Projekt Posejdon, autor: Domowe Klimaty

Taras z tyłu czy z boku? Dwie propozycje, które są bardzo atrakcyjne

Inwestorzy często decydują się na domy jednorodzinne, które posiadają taras z tyłu lub z boku. Oba rozwiązania są bardzo ciekawe, jednak które będzie bardziej adekwatne do nieruchomości?

Nie ma tutaj jednoznacznego zwycięzcy.  Głównym aspektem, na który warto zwrócić uwagę to nastawienie do stron północ/południe. Dobrze wybrać tę wersję, która zapewni dostęp do odpowiedniej dawki światła, czy to z boku budynku, czy z tyłu. Żeby podkreślić nowoczesny charakter, można poprosić o dodatkowe zadaszenie i tam zastosować innowacyjne rozwiązania.

W przypadku obu projektów można się zastanowić również nad dobrym zagospodarowaniem ogrodu, ponieważ będzie on stale widoczny. Mały ogród: sprytne sposoby na urządzenie oryginalnego ogrodu na wiosnę – pomysły na takie rozwiązania można znaleźć, przeszukując strony zweryfikowanych wykonawców.

Projekt domu Mors

Projekt Mors, autor: Domowe Klimaty

Taras na dachu lub nad garażem – znakomite, nowoczesne rozwiązanie

Wielbiciele nowoczesnych rozwiązań będą na pewno zadowoleni z tarasu na dachu lub nad garażem. To rozwiązanie jest bardzo atrakcyjne z wielu powodów, a głównym jest na pewno to, że zapewnia stały dostęp do światła, niezależnie od tego, z której strony się znajduje – nie jest zasłonięty przez inne części budynku.  W przypadku tarasu na dachu można się również pokusić o rozwinięcie nowoczesnego projektu na inne części, które sąsiadują z tą powierzchnią, do ciekawych propozycji na pewno należą ciekawe projekty domów z poddaszem użytkowym – Domoweklimaty.pl

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Informator Ogrodniczy

Zapisz się do naszego Informatora Ogrodniczego. Dołącz do tysięcy ogrodników i ogrodniczek!