Strona Główna Materiał zewnętrzny Jak zadbać o odpowiednią przestrzeń koło domu?

Jak zadbać o odpowiednią przestrzeń koło domu?

autor Ogarnij Ogród

Spędzanie czasu na dworze jest bardzo istotne. W obecnych czasach, kiedy komputery i elektronika zdominowały codzienność przebywanie poza domem, na świeżym powietrzu może mieć zbawienny wpływ dla zdrowia człowieka. Osoby posiadające dom niejednokrotnie mają szczęście posiadania ogrodu. Aby był on jednak faktycznie miejscem przydatnym, a nie tylko ozdobą, warto zastosować pewne rozwiązania.

  1. Jakie rośliny ogrodowe są warte uwagi, projektując ogród?
  2. Jakie narzędzia przydadzą się do pracy do ogrodu?
  3. Jak dostosować przestrzeń ogrodu do dzieci?
  4. Jakie produkty sprawią, że odpoczynek w ogrodzie stanie się jeszcze lepszy?

Zastanówmy się zatem nad kilkoma kwestiami, które mogą mieć znaczenie w przypadku dbania o otoczenie domu.

Jakie rośliny ogrodowe są warte uwagi, projektując ogród?

Ogród powinien być miejscem indywidualizmu i bezpieczeństwa. Z tego powodu roślinami wartymi uwagi są te, które mogą stanowić “zaporę” przed światem zewnętrznym. Tuje czy żywopłoty to doskonały sposób na naturalne ogrodzenie, które, choć nie może zastąpić płotu, sprawdzi się jako sposób na odizolowanie przestrzeni ogrodu od ruchliwej ulicy czy działek sąsiadów. Tego rodzaju rośliny są łatwe w utrzymaniu, nie wymagają skomplikowanej pielęgnacji, są estetyczne oraz praktyczne.

Jakie narzędzia przydadzą się do pracy do ogrodu?

Decydując się na pracę w ogrodzie warto zaopatrzyć się w kilka produktów, które mogą ją znacznie ułatwić. Są to przede wszystkim narzędzia ogrodnicze – grabie, łopata to absolutna podstawa. Warto zainteresować się także zakupem konewki lub węża ogrodowego. Produkty te znacznie ułatwią proces podlewania.

Jak dostosować przestrzeń ogrodu do dzieci?

Dzieci lubią spędzać czas na świeżym powietrzu, jest to też dla nich znacznie zdrowsze niż gry  czy bajki przed ekranem komputera lub telewizora. Z tego powodu warto zadbać, aby przestrzeń ogrodu była dla nich atrakcyjna. Dobrym rozwiązaniem są na przykład huśtawki czy piaskownica. Ciekawym i kreatywnym rozwiązaniem jest także grządka na uprawy dziecka wraz z dostosowanymi do jego wielkości narzędziami ogrodowymi. Dzięki temu mały ogrodnik będzie mógł zwiększyć swoją wiedzę na temat uprawy roślin i obserwować, jak rosną na przykład zasiane przez niego warzywa.

Latem najlepszym sposobem wspólnej rozrywki jest basen, najlepiej w ogrodzie. Posiadanie własnego basenu ogrodowego ma wiele zalet. Przede wszystkim, pozwala na miłe spędzenie czasu w gronie rodzinnym. Jest to doskonała rozrywka dla dzieci, pozwalająca im schłodzić się w gorące dni. Decydując się na zakup basenu, warto zadbać o zakup niezbędnych akcesoriów, takich jak odkurzacz do czyszczenia basenu czy pływak na tabletki chloru.

Jakie produkty sprawią, że odpoczynek w ogrodzie stanie się jeszcze lepszy?

Odpoczynek w ogrodzie to świetny sposób na relaks. Aby jednak móc wygodnie spędzić czas na świeżym powietrzu, warto zadbać o odpowiednie miejsce do siedzenia. Ciekawym rozwiązaniem jest hamak. Niekoniecznie musi on być zawieszony na drzewie – istnieją modele wyposażone w specjalny stelaż, dzięki któremu hamak może zostać umieszczony w dowolnym miejscu.

W ogrodzie chodzi nie tylko o kwestie uprawy i ochrony roślin. Aby ogród prezentował się wyjątkowo, warto skupić się na odpowiedniej aranżacji przestrzeni. Oryginalnym rozwiązaniem są na przykład dekoracyjne lampki ogrodowe. Dzięki nim wieczorem i w nocy przestrzeń ogrodu można zmienić nie do poznania. Nie tylko rozświetlą one przestrzeń ale i nadadzą jej wyjątkowego, magicznego charakteru.

Fot. główna: zdjęcie partnera

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Informator Ogrodniczy

Zapisz się do naszego Informatora Ogrodniczego. Dołącz do tysięcy ogrodników i ogrodniczek!