Strona Główna Dom i Balkon Jakie meble ogrodowe wybrać na taras w stylu prowansalskim?

Jakie meble ogrodowe wybrać na taras w stylu prowansalskim?

autor Ogarnij Ogród

Taras w stylu prowansalskim? Czym wyróżnia się ten styl aranżacyjny i w jaki sposób należy dobierać meble ogrodowe, by urządzić własną wiejską i sielską przestrzeń? Na co zwrócić uwagę?

Czym jest styl prowansalski?

Styl prowansalski to jeden ze stylów aranżacyjnych, który bardzo zyskał na popularności ostatnimi laty. Głównie można je spotkać we wnętrzach domów i mieszkań, ale z powodzeniem znajdzie on swoje miejsce także w przydomowych ogrodach – na tarasach i balkonach. Styp prowansalski wywodzi się z południowej części Francji, a jego cechami charakterystycznymi jest silne nawiązanie to natury, co przeplata się z akcentami romantycznymi, tworząc otoczenie idealnie nadające się do wypoczynku, będące prawdziwą enklawą spokoju. Ten sielski klimat tworzy się dzięki naturalnym materiałom i tradycyjnym meblom. Dominuje więc drewno, jasne kolory i tkaniny oraz kamień.

Prowansalskie meble ogrodowe na tarasie – gdzie znaleźć?

danie stylu prowansalskiego zarówno we wnętrzach domów, jak i na tarasach ogrodowych wcale nie jest takie trudne, jak mogłoby się to wydawać. Najprościej i najszybciej będzie przejrzeć oferty dostępne w sklepach meblowych i z wyposażeniem ogrodowym. Najczęściej dostępne są tam produkty bardzo zróżnicowane pod względem formy. Interesujące meble ogrodowe w stylu prowansalskim znajdziesz na meblobranie.pl, mogąc wybierać spośród wielu różnych materiałów, wzorów i kolorów. Należy jednak wiedzieć, na co zwrócić uwagę, by pasowały one do tej konkretnej aranżacji.

Jaki materiał mebli ogrodowych w stylu prowansalskich?

Zostało już wspomniane, że styl prowansalski charakteryzuje się pewną sielskością i nawiązaniami do natury. Dlatego wybierając meble ogrodowe, najlepiej zdecydować się na te wykonane z naturalnych materiałów, jak drewno czy rattan, ale doskonale wpasują się także te zrobione z metalu o ażurowym kształcie. Wbrew pozorom, dla osób szukających lepszej jakości mebli, można też pokusić się o meble z technorattanu, które są świetną imitacją rattanu. Istotny będzie przede wszystkim ich wygląd i kolorystyka. Często są one bardzo ozdobne z motywami roślinnymi.

Jaka kolorystyka prowansalskich mebli ogrodowych?

Dominuje tu jasna kolorystyka – biel i beż z dodatkami w kolorach bladej rudości, pastelowych fioletach, żółty oraz zielony. Należy przy tym pamiętać, że styl prowansalski nie jest w żaden sposób minimalistyczny, meble więc na swój sposób stanowią same w sobie ozdobę. Świetnie wpasowują się też jasne pastelowe barwy, np. miękkich poduszek, które mają posłużyć jako siedzisko. Nierzadko meble takie są specjalnie postarzane, dzięki czemu nabierają zupełnie innego, swojskiego charakteru, przestrzeni użytkowej i przytulnej.

Jak wykończyć taras z meblami w stylu prowansalskim?

Niezależnie od tego, czy na tarasie postawimy stół z krzesłami, czy fotelami, czy zdecydujemy się na wygodne kanapy, naturalny charakter mebli musi być uzupełniony o stylowe dodatki. Jak zostało wspomniane, najlepiej pasować będą tutaj jasne pastelowe barwy – szarości, beże oraz lawendowe fiolety. Warto przy tym wybierać przedmioty z naturalnych materiałów, jak drewno czy kamień, ale też i metal się sprawdzi, jak choćby konewki, regały czy doniczki. Miękkie poduszki i koce także się doskonale będą pasować.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Informator Ogrodniczy

Zapisz się do naszego Informatora Ogrodniczego. Dołącz do tysięcy ogrodników i ogrodniczek!