Kanapa szara z funkcją spania nie musi być nudna!

Ogarnij Ogród Przez Ogarnij Ogród
3 minut czytania
kanapa-szara-z-funkcja-spania

Interesuje Cię szara kanapa z funkcją spania? Świetnie! Szary kolor doskonale nadaje się na obicie, ponieważ sprawia, że zabrudzenia mniej rzucają się w oczy. To oznacza, że jest bardzo praktyczny. I, choć niektórzy uważają go za nudny, naprawdę rewelacyjnie prezentuje się we wnętrzach!

Wiele odcieni szarości

Jak każdy kolor, także szary ma wiele odcieni. Może być bardzo ciemny – niemal czarny lub jasny, rozświetlający wnętrze niczym biel. Szarość kojarzy się z kamieniem i metalem. Nasuwa na myśl asfalt i beton, a także stal oraz srebro. Bywa zarówno chłodny i elegancki, jak i ciepły i przytulny. Zrównoważony odpowiednimi dodatkami wcale nie prezentuje się ponuro i przytłaczająco. Wręcz przeciwnie! Dodaje wnętrzom charakteru i sprawia, że nie prezentują się nudno.

Szary daje ogromne możliwości kreacji przestrzeni. Znakomicie sprawdza się w pomieszczeniach nowoczesnych i loftowych, ale pozwala także na zabawę bardziej klasycznymi stylami. Doskonale współgra z koncepcjami skandynawskimi – zwłaszcza, jeśli połączy się go z bielą lub beżem, a nawet może pojawić się we wnętrzu w stylu glamour. Wówczas warto jednak zdecydować się na jasną, wręcz świetlistą szarość przypominającą barwę pereł.

Szara kanapa to nie szara myszka

W naszej kulturze słowo „szary” miewa negatywne konotacje. Za „szarego” uznajemy człowieka, który niczym się nie wyróżnia, a „szarymi myszkami” nazywamy osoby nieśmiałe i nudne. Ciężko stwierdzić, dlaczego szarość tak bardzo kojarzy się z monotonią i pospolitością. Bez względu na uprzedzenia, nie musisz martwić się jednak, że szara kanapa wprowadzi do Twojego salonu marazm! W rzeczywistości może stać się jego największym atutem – wystarczy tylko, że połączysz ją z dodatkami, które dopasują ją do Twojej wizji.

Styl skandynawski

Jeśli szczególnie zależy Ci na przytulności, zestaw szarą kanapę z beżem, rozbielonym błękitem lub bielą. Do skandynawskich wnętrz szczególnie chętnie wybierane są meble o opływowych, nieco zaokrąglonych kształtach oraz osadzone na drewnianych nóżkach. Na szarej kanapie szczególnie pięknie prezentują się narzuty. Ażurowy pled skutecznie przyciąga wzrok!

Styl industrialny

Ze względu na skojarzenie z betonem i stalą szarość to kolor szczególnie polecany do wnętrz industrialnych. Jeśli uwielbiasz stylistykę loft, szara kanapa z funkcją spania lub bez to absolutny must have! Powinna mieć jednak odpowiedni kształt. Dobrze, aby była ciężka i masywna, a nawet nieco kanciasta. Doskonale sprawdzi się również mebel osadzony na cienkich, metalowych nóżkach oraz z tapicerką imitującą skórę.

Styl botaniczny

Ostatnio coraz większą popularność zyskuje styl botaniczny. Na szczęście, szara kanapa odnajdzie się również w tym wydaniu. Najlepiej spisze się prosty mebel z drewnianymi akcentami. Jasnoszara tapicerka będzie stanowić doskonałą przeciwwagę dla różnych odcieni zieleni, jednocześnie nie odwracając uwagi od otaczających jej roślin.

Fot. główna: materiał Partnera

Śledź:
Portal OgarnijOgród.pl to my, redaktorzy, ludzie z wiedzą, pasją i miłością do ogrodów. I tym właśnie się z Wami dzielimy tworząc powyższe treści z nadzieją, że będziemy współtworzyć Wasze ogrody kwiatowe, warzywniki, sady i trawniki.
Dodaj komentarz