Strona Główna Materiał zewnętrzny Stoły na taras – najnowsze trendy w aranżacji nowoczesnego tarasu

Stoły na taras – najnowsze trendy w aranżacji nowoczesnego tarasu

autor Ogarnij Ogród

Stoły na taras stają się popularnym hasłem wyszukiwań, bowiem sezon wiosenno–grillowy trwa. Wraz z nim nadszedł czas na porządkowanie ogrodu, tarasu i stworzenie miejsc do relaksu na łonie natury. Ogród to miejsce, które pełni funkcję wypoczynkową i rekreacyjną. Często przebywamy w określonej jego części, np. na tarasie i to tam zapraszamy gości. O to reprezentacyjne miejsce w okresie wiosennym należy szczególnie zadbać, odpowiednio je wyposażając, aby móc w pełni korzystać z dobrodziejstw natury w modnym stylu. Z tego artykułu dowiesz się jaki stół na taras wybrać, by stał się częścią modnej przestrzeni outdoorowej.

Meble ogrodowe powinny się różnić w zależności od zastosowania. Inne będą te do czytania książki, inne do biesiadowania. Ważne też, aby w odpowiednim miejscu ustawić stół, krzesła i ławy do biesiadowania. Wstaw stół ogrodowy na zadaszony taras, a niestraszny będzie ci deszcz. Wygodny, stabilny stół na taras to podstawa grilla w ogrodzie, imprezy rodzinnej i okolicznościowej w sezonie wiosennym i letnim.

Trwałe i eleganckie stoły na taras vs stoły ogrodowe plastikowe

Stół ogrodowy plastikowy należy do często wybieranych modeli, głównie ze względu na swoją atrakcyjną cenę. Ta opcja nijak się jednak nie ma do obowiązujących trendów. Dlatego pominiemy ją w tym artykule, który opisywać ma stoły na taras, których trwałość dorównuje elegancji. Z czego powinny być wykonane nowoczesne stoły ogrodowe? Naszym zdaniem przodują dwa materiały.

Nowoczesne stoły na taras z drewna

Nowoczesne stoły na taras drewniane to gwarancja wygody, a odpowiednio zakonserwowane posłużą nam przez wiele lat. Ponadto drewniany stół ogrodowy świetnie wpisuje się w zieleń otoczenia, z którą doskonale harmonizuje. Ważny jest wybór odpowiedniego rodzaju drewna i tak na przykład stół na taras Lissy CALIFORNIA OUTDOOR, wykonany jest z drewna bukowego impregnowanego na kolor złoty. Ciekawostką jest, że reprezentuje on stół na taras 3w1, o czym szczegółowo w dalszej części artykułu.

Elegancki stół tarasowy z metalu

Metalowy stół tarasowy pasuje zarówno do aranżacji tradycyjnych, jak i nowoczesnych. Metalowe modele stołów ogrodowych są ciężkie, co okazać się może przydatne w wietrzną pogodę. Stoły metalowe nie niszczą się nawet po wielu latach ich używania, a malowanie proszkowe umożliwi dopasowanie wzornictwa do kształtu i stylu budynku. Łatwo znajdziesz stół z metalową podstawą w asortymencie mebli ogrodowych Lissy. Czeka tam na Ciebie stół na taras 3w1 VERMONT OUTDOOR i ARIZONA OUTDOOR.

Stół na taras – okrągły czy prostokątny? Jakiej wielkości powinien być stolik ogrodowy?

Obecnie bez problemu, łatwo znajdziesz stół na taras, dostępny w różnych rozmiarach i kształtach, który idealnie sprawdzi się w ogrodzie, na tarasie lub balkonie. Stół ogrodowy okrągły będzie odpowiedni jedynie w niewielkim ogródku lub na balkonie. Bez wątpienia pełnowymiarowe, prostokątne ogrodowe stoły drewniane i metalowe są tymi, które wpisują się w obecne trendy wyposażenia dużych tarasów. Duże stoły na taras nie tylko efektownie się prezentują, ale również pomieszczą wiele osób, co jest ważne, gdyż stoły ogrodowe zazwyczaj odgrywają ważną rolę podczas przyjęć outdoorowych. Czy jest coś lepszego, niż w ciepły, letni wieczór zasiąść razem z rodziną lub przyjaciółmi do stołu ogrodowego zastawionego letnimi rarytasami?

Stół ogrodowy – blat, nogi i co jeszcze? Stół na taras 3w1

Stoły na taras – najnowsze trendy w aranżacji nowoczesnego tarasu

Stoły na taras – najnowsze trendy w aranżacji nowoczesnego tarasu

Stoły na taras – najnowsze trendy w aranżacji nowoczesnego tarasu

Stoły na taras – najnowsze trendy w aranżacji nowoczesnego tarasu

Stoły na taras – najnowsze trendy w aranżacji nowoczesnego tarasu

A co jeśli od stołu ogrodowego oczekujemy czegoś więcej? Czy innowacją wśród nowoczesnych stołów na taras jest jedynie funkcja ich rozkładania? Stół ogrodowy rozkładany to fajna opcja, którą przewyższa jednak stół na taras 3w1. Dostępne w tej kategorii stoły ogrodowe wykonane są drewna i metalu, wykończone materiałami odpornymi na działanie warunków atmosferycznych. Liderem na rynku w produkcji stołów bilardowych outdoorowych jest firma Lissy.

Stół na taras Lissy pełni funkcję biesiadną oraz rekreacyjną, umożliwiając gościom grę w bilard i tenisa stołowego. Wszystko za sprawą wymiennych blatów, które dyskretnie ukryte są na wieszakach, wbudowanych w każdy z modeli. Jeśli więc od zawsze marzyłeś o stole bilardowym lub do gry w ping ponga, a we wnętrzach własnego domu nie było dotąd na niego miejsca, to stół na taras 3w1 jest opcją stworzoną dla Ciebie. Wybierz stół tarasowy, który spełni Twoje marzenia!

Zdjęcia: materiał Partnera

Przeczytaj także

Dodaj komentarz