Strona Główna Dom i BalkonDekoracje Tradycyjne kwiaty czy nowoczesne flowerboxy?

Tradycyjne kwiaty czy nowoczesne flowerboxy?

autor Ogarnij Ogród

Kwiaty to jeden z częściej wybieranych na różne okazje prezentów. Wręczamy je z okazji urodzin i imienin, ważnego jubileuszu, rocznicy ślubu, oświadczyn. Niezależnie od okazji, której wyjątkowość chcesz podkreślić, piękna wiązanka sprawi radość obdarowanemu i podkreśli wagę wydarzenia. Często wręczanym gatunkiem kwiatów są róże, ale możliwością są znacznie szersze. Od pewnego czasu popularnością cieszą się także flowerboxy. Czym różnią się od tradycyjnych bukietów?

Flowerboxy cieszą się sporą popularnością, nadal jednak stanowią oryginalny wybór. Spodoba się on zarówno tradycjonalistom, jak i osobom, które nie gustują w konwencjonalnych bukietach.

Flowerboxy – skąd się wzięły?

Moda na flowerboxy pochodzi ze Wschodu. Efektowne róże w pudełkach po raz pierwszy pojawiły się w Emiratach Arabskich, skąd zaczęły rozprzestrzeniać się na cały świat. Z czasem przywędrowały także do Polski, zmieniając również swoje formy. Dzisiaj oryginalne kompozycje kwiatowe zamknięte w kolorowych kartonikach występują w rozmaitych kształtach i kolorach, dzięki czemu łatwo dobrać układ dopasowany do każdego gustu i na każdą okazję. Wybierać można także spośród rozmaitych gatunków roślin.

Co to są flowerboxy?

Warto odpowiedzieć na pytanie, czym tak naprawdę są flowerboxy i czym różnią się od tradycyjnych bukietów kwiatowych. Charakterystyczny dla kompozycji tego typu jest nie tylko odmienny wygląd, ale również względy praktyczne. Dno kolorowego pudełka wyłożone jest specjalną gąbką florystyczną, w której następnie mocuje się kwiaty. Wcześniej podkład zostaje nasączony preparatami odżywczymi, dzięki czemu rośliny dłużej pozostaną świeże i trwałe. Sprawia to, że flowerboxy mogą stać znacznie dłużej niż klasyczne wiązanki umieszczone w wazonach.

Zalety flowerboxów

Żywotność to z pewnością najistotniejszy atut flowerboxów, jednak na tym lista ich zalet wcale się nie kończy. Nie bez znaczenia jest również to, że tego typu kompozycje kwiatowe nie wymagają żadnych dodatkowych działań pielęgnacyjnych. Od razu po otrzymaniu prezentu można ustawić pudełko w dowolnym miejscu – bez konieczności przekładania kwiatów do wazonu, podlewania ich i pielęgnowania. Przy zwykłych bukietach nie jest to już możliwe. Jeśli obdarowanemu zależy, by długo cieszyły oko, powinien liczyć się z koniecznością regularnego przycinania łodyżek i wymiany wody. Czasami można też zastosować specjalne preparaty dolewane do cieczy w wazonie. Flowerboxy nie wymagają takich działań – są całkowicie bezobsługowe. Nie trzeba robić nic, by cieszyły oko i zmysł powonienia. To efektowny i modny podarunek, obok którego trudno przejść obojętnie.

Dodatkowo, osoby, którym szczególnie zależy na trwałości kwiatów zastosowanych w kompozycji, mogą wybrać tzw. wieczne róże. Tego typu flower box wytrzymuje nawet kilkanaście miesięcy, czego nie są w stanie zapewnić wiązanki z ciętych kwiatów.

Na co zwrócić uwagę wybierając kompozycje?

Jak wybrać flowerbox, aby cieszył oko i sprawiał radość osobie obdarowanej? Podobnie jak w przypadku tradycyjnych bukietów warto dowiedzieć się, w jakich roślinach i kolorach gustuje świętujący. Weź pod uwagę także wygląd samego pudełka. Starannie dobierając wariant, uzyskasz dekorację, która dopełni wystrój każdego wnętrza. Znakomicie prezentować się będzie zarówno w salonie czy sypialni, jak i w biurach lub budynkach użyteczności publicznej.

Materiał partnera, fot główna: euroflorist.pl

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Informator Ogrodniczy

Zapisz się do naszego Informatora Ogrodniczego. Dołącz do tysięcy ogrodników i ogrodniczek!