Strona Główna Materiał zewnętrzny Niezbędnik ogrodnika: lista rzeczy, które potrzebujesz, by przygotować podłoże pod nowe uprawy

Niezbędnik ogrodnika: lista rzeczy, które potrzebujesz, by przygotować podłoże pod nowe uprawy

autor Ogarnij Ogród

Każda z pór roku przyczynia się do intensywnych prac w ogrodzie, mających na celu przygotowanie roślin i gleby, ich poprawny rozwój i w efekcie zbiór płodów lub czerpanie radości z piękna natury. Kwiaty, krzewy, owoce czy równiutki trawnik wymagają sporo wysiłku, zwłaszcza w ogrodach lub warzywniakach odznaczających się dużymi wymiarami. Warto ułatwić sobie czynności pielęgnacyjne, kompletując odpowiedni sprzęt. Sprawdź, jakie maszyny i urządzenia ułatwią i przyspieszą pracę w ogrodzie?

Z artykułu dowiesz się między innymi:

 • Co jest potrzebne ogrodnikowi?
 • Jakie narzędzia są potrzebne na działkę i do ogrodu?
 • Czy warto zainwestować w markowy sprzęt do ogrodu?

Ogród – jakie prace należy wykonać? 

Poprawna pielęgnacja upraw, niezależnie od ich rodzaju, wymaga od ogrodnika czy działkowca stałego zaangażowania.

Przygotowanie ogrodu do jesieni, a w konsekwencji do zimy rozpoczyna się już pod koniec lata. Ostatnie nawożenie, zabezpieczenie młodych roślin przed przymrozkami, czy wreszcie przekopanie podłoża, co pomaga pozbyć się szkodników, lecz także utrzymuje dobre parametry gleby. Wtedy też sadzi się liczne odmiany roślin, podobnie jak i wiosną. Choć wtedy dochodzą jeszcze zabiegi usuwające zeschnięte liście i łodygi, umożliwiając tym samym rozwój młodych pędów. Lato to czas głównie pielęgnacji, polegający na strzyżeniu, podlewaniu i pieleniu.

W każdym przypadku warto wspomóc się sprzętem dostępnym na https://www.agro-metal.com.pl/pol_m_OGROD_GLEBOGRYZARKI-314.html, ułatwiając sobie pracę z myślą o większych plonach w kolejnym sezonie.

Jaki sprzęt powinien posiadać ogrodnik i działkowiec? 

Prace ogrodowe cechują się pielęgnacją stale rosnących roślin poprzez ich nawożenie, koszenie (trawniki), podlewanie i przycinanie. Wszystkie te czynności są czasochłonne i absorbujące, a u osób nieco starszych wywołują zmęczenie. Dzięki wykorzystaniu sprzętu zmechanizowanego wiele prac można wykonać znacznie szybciej, nie pozbawiając się przy tym ogromu satysfakcji.

Sprzęt mechaniczny do ogrodu i na działkę:

 • Glebogryzarka;
 • Pilarka;
 • Nożyce do żywopłotu;
 • Rozdrabniacze i rębaki do gałęzi;
 • Opryskiwacze sadownicze.

Każde z powyższych pełni istotne funkcje, ułatwiające pracę w ogrodzie, na działce, a nawet w sadzie.

Glebogryzarka 

Z pewnością w dużym ogrodzie przyda się glebogryzarka, służąca do przekopywania, rozdrabniania i przygotowywania gleby nie tylko w ogrodach.

Za jej pomocą ogrodnik jest w stanie bez wysiłku:

 • Rozdrobnić i przekopać glebę przed sadzeniem roślin;
 • Glebogryzarki pomagają w zwalczaniu chwastów przez rozdrabnianie ich korzeni;
 • Przy pomocy glebogryzarki zapewnia się glebie lepszą wentylację i drenaż;
 • Glebogryzarki wpływają na poprawę przylegania nasion trawy do gleby;
 • Glebogryzarki mogą pomóc w rozluźnieniu i przygotowaniu gleby pod rabatki kwiatowe;

Pilarka 

Pilarka jest wykorzystywana w trakcie sezonowej wycinki gałęzi, mającej na celu prześwietlenie drzew i krzewów. Wypada wspomnieć, że zabieg ten nie tylko zwiększa dostęp światła do wewnętrznych warstw rośliny, chroni ją także przed chorobami, oraz szkodnikami, dla których ciemne i wilgotne miejsca są idealnym środowiskiem.

Nożyce do żywopłotu 

Nożyce do żywopłotu pozwalają na szybką i dokładną eliminację nadmiaru przyrostów na krzewach stanowiących żywopłot. Dodatkowo poprawiają ogólną estetykę otoczenia.

Rozdrabniacze i rębaki do gałęzi 

Przepisy dotyczące segregacji śmieci nakładają na ogrodników obowiązek usuwania także odpadów organicznych. Można je kompostować, lecz to także wymaga rozdrobnienia. W tym celu niezastąpiony jest rozdrabniacz i rębak do gałęzi.

Opryskiwacze sadownicze 

Opryskiwacze sadownicze są skuteczne przy powstrzymywaniu epidemii chorób i szkodników, nawet w niewielkich ogrodach czy tunelach. Opryskiwacze pomagają aplikować preparaty do pielęgnacji roślin zgodnie z zaleceniami producentów środków ochrony roślin.

Profesjonalne narzędzia w Twoim ulubionym sklepie 

Decydując się na zakup wyposażenia do ogrodu, warto nawiązać współpracę z profesjonalnym dostawcą, oferującym sprzęt najbardziej uznanych marek. Pozwoli to na bezawaryjną pracę maszyn i urządzeń, ułatwi też dostęp do ewentualnych części. Szukasz najlepszego sprzętu do swojego ogrodu? Zadzwoń lub napisz. Z nami Twoja praca stanie się lżejsza i bardziej satysfakcjonująca.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz