Strona Główna Kalkulatory ogrodnicze

Kalkulatory ogrodnicze

Kalkulator ilości środków ochrony roślin potrzebnych do wykonania oprysku we własnym opryskiwaczu

Poniższy kalkulator umożliwia proste obliczenie, jak dużo środka ochrony roślin będziemy potrzebować aby wykonać oprysk naszej rośliny, np. róż, hortensji, iglaków, trawnika czy warzyw i drzew owocowych przy użyciu opryskiwacza, który posiadamy.

 

Kalkulator do obliczenia wymaganej ilości nawozu

Poniższy kalkulator umożliwia obliczenie ilości nawozu wymaganego do nawiezienia określonej powierzchni uprawy, np. trawnika, iglaków, róż, rododendronów, jeśli producent na opakowaniu podaje informacje o nawożeniu na ilość metrów kwadratowych.

Kalkulator obliczający ilość preparatu potrzebną do przygotowania roztworu

Więcej o tym, w jaki sposób działa kalkulator oraz jak możemy poradzić sobie bez niego znajdziesz we wpisie: Jak obliczyć ilość preparatu potrzebną do przygotowania roztworu? Znajduje się tam również tabelka ułatwiające obliczenia, gotowa do druku.

 

Przelicznik dawkowania środków ochrony roślin

Na etykietach dołączonych do środków ochrony roślin producenci bardzo często podają dawkowania, które (delikatnie mówiąc) nieco odbiegają od ogrodniczych realiów. Najczęściej są to dawkowania w litrach preparatu na hektar uprawy. W związku z tym stworzyliśmy prosty kalkulator, który umożliwia przeliczenie tych ogromnych wartości na nasze przydomowe, ogródkowe standardy.

Na etykietach podane są dwie wartości – zalecana dawka podawana w gramach na metr kwadratowy, oraz zalecana ilość wody podawana w litrach na hektar. Wszystkie te wartości należy umieścić w poniższym kalkulatorze aby przeliczyć te wartości na bardziej ogrodnicze, niż rolnicze.