Informator ogrodniczy

Zapisz się do naszego Informatora Ogrodniczego, a my będziemy regularnie informować Cię o najważniejszych pracach do wykonania w ogrodzie oraz o nowościach, ciekawych rozwiązaniach i aktualnościach.

Dołącz do naszej grupy na Facebooku „Zapytaj Ogrodnika i ogarnij swój ogród”. Tutaj ➡️

Najnowsze wpisy w kategorii Rośliny na Taras

Róża – uprawa i pielęgnacja

Róża (Rosa) jest rodzajem krzewu, który należy do rodziny różowatych. Na półkuli północnej spotkać można…

Przez Ogarnij Ogród 362 minut czytania

Wiciokrzew Browna – uprawa i pielęgnacja

Wiciokrzew Browna (Lonicera brownii) Wysokość do 3 m Kwitnienie VI, VII, VIII, IX, X Stanowisko…

Przez Ogarnij Ogród 6 minut czytania

Wytrzymałe kwiaty na balkon

Wielu posiadaczy balkonów chciałoby by był on ukwiecony, jednak obawiają się, że nie sprostają wymaganiom…

Przez Ogarnij Ogród 15 minut czytania

Prusznik – uprawa, pielęgnacja, odmiany

Prusznik (Ceanothus) jest krzewem należącym do rodziny szakłakowatych o liczbie gatunków między 59 a 62,…

Przez Ogarnij Ogród 10 minut czytania

Tuberoza bulwiasta – uprawa i zastosowanie

Tuberoza bulwiasta vel Tuberoza wonna (Polianthes tuberosa) jest gatunkiem rośliny kwitnącej, wieloletniej, należącej do rodziny…

Przez Ogarnij Ogród 7 minut czytania

Szczaw gajowy – uprawa i zastosowanie

Szczaw gajowy (Rumex sanguineus) jest to gatunek, tak jak i inne rodzaje szczawie, należący do…

Przez Ogarnij Ogród 5 minut czytania

Rośliny na Taras

Taras przy naszym domu lub przynależący do naszego mieszkania może być niezwykłą przestrzenią, w której chętnie będą przebywać wszyscy domownicy. Odpowiednio zaaranżowany taras, z pięknymi roślinami, meblami i dodatkami to miejsce pełne życia i uroku. Zielony raj na swoim tarasie może napawać dumą i przynosić ukojenie po męczącym dniu czy tygodniu.

[read more]

Rośliny na taras – wybierz odpowiednie dla swojej wymarzonej przestrzeni.

Aby dobrze dobrać rośliny na taras ważne jest aby wiedzieć jakie warunki panują na tym kawałku przestrzeni i jaki tworzy się tam mikroklimat. Oczywiście są różne wytrzymałe kwiaty na balkon i taras, jednak nie zawsze będą one spełniały nasze estetycznie i dekoracyjne wymagania. Jedną z takich niezawodnych roślin jest hosta funkia, której uprawa jest bardzo łatwa i niewymagająca. Klon palmowy jest zupełną przeciwnością funki i tylko świadomy ogrodnik powinien zabierać się za uprawę tej rośliny na tarasie.

Iglaki na taras to bardzo dobry pomysł, zwłaszcza jeśli chodzi o nasze rodzime gatunki. Jedyną uwagą dotyczącą uprawy jest odpowiednio duża donica, która zapewni wystarczająco dużo miejsca na swobodny rozrosty systemu korzeniowego. Ten wybór sprawi, że będą to rośliny na taras atrakcyjne przez cały rok.

W okresie wiosennym doskonałym pomysłem mogą okazać się kwiaty cebulowe w doniczkach. Cebulowa lasagna to absolutny hit ostatnich czasów, zwłaszcza, że jest bardzo łatwy do zrobienia i daje piękne, wczesnowiosenne kwiaty.

Na tarasie możliwa jest także uprawa hortensji w doniczce czy uprawa róż w pojemnikach.

Taras i balkon – jakie rośliny uprawiać?

Na tarasie z powodzeniem możemy uprawiać rośliny, które idealnie czują się balkonach: pelargonie, begonie, komarzyce czy fuksje. Dobrym pomysłem będą zimozielone rośliny na taras, rośliny idealne go dużych donic czy trawy ozdobne na taras.

W naszych poradnikach znajdziesz mnóstwo inspiracji i wskazówek na najpiękniejsze kwiaty na taras i balkon.

Warzywa na tarasie? Jest to możliwe!

Taras może być przestrzenią nie tylko ozdobną ale także użytkową. Urban gardening jest trendem, który rozprzestrzenia się bardzo szybko. Warzywnik na balkonie to nic trudnego. Sadzenie pomidorów w donicach jest takim samym procesem jak robienie tego w ogrodzie.

Oprócz warzyw można uprawiać także owoce. Roślin owocujących do uprawy w pojemnikach jest całe mnóstwo, tylko niektóre z tych, które nadają się do ogrodu nie nadaje się na taras.

[/read]