Informator ogrodniczy

Zapisz się do naszego Informatora Ogrodniczego, a my będziemy regularnie informować Cię o najważniejszych pracach do wykonania w ogrodzie oraz o nowościach, ciekawych rozwiązaniach i aktualnościach.

Dołącz do naszej grupy na Facebooku „Zapytaj Ogrodnika i ogarnij swój ogród”. Tutaj ➡️

Najnowsze wpisy w kategorii Kwiaty Balkonowe

Róża – uprawa i pielęgnacja

Róża (Rosa) jest rodzajem krzewu, który należy do rodziny różowatych. Na półkuli północnej spotkać można…

Przez Ogarnij Ogród 362 minut czytania

Wiciokrzew Browna – uprawa i pielęgnacja

Wiciokrzew Browna (Lonicera brownii) Wysokość do 3 m Kwitnienie VI, VII, VIII, IX, X Stanowisko…

Przez Ogarnij Ogród 6 minut czytania

Eustoma wielkokwiatowa – uprawa i pielęgnacja

Eustoma wielkokwiatowa (Eustoma grandiflorum / Lisianthus russelianus / Eustoma russellianum) vel Lizantus vel Goryczka preriowa Wysokość 30-60 cm…

Przez Ogarnij Ogród 66 minut czytania

Pelargonia pachnąca – geranium – anginka – uprawa i pielęgnacja

Pelargonia pachnąca (Pelargonium graveolens) Wysokość 100 cm Kwitnienie VI, VII, VIII, IX Stanowisko słoneczne Wilgotność gleby…

Przez Ogarnij Ogród 7 minut czytania

Aksamitka wyniosła – uprawa i pielęgnacja

Aksamitka wyniosła Tagetes erecta Wysokość 20 – 80 cm Kwitnienie VII, VIII, IX, X Stanowisko…

Przez Ogarnij Ogród 9 minut czytania

Celozja grzebieniasta – uprawa i pielęgnacja

Celozja grzebieniasta (Celosia argentea cristata) vel Celozja srebrzysta vel Grzebionatka vel Koguci grzebień Wysokość 25-100 cm Kwitnienie…

Przez Ogarnij Ogród 7 minut czytania

Kwiaty Balkonowe

Witaj w kategorii kwiaty balkonowe! Na Ogarnij Ogród znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące roślin balkonowych, które idealnie sprawdzą się na Twoim balkonie lub tarasie.

[read more]

Kwiaty balkonowe – dodaj koloru swojemu balkonowi!

Ożyw swoją przestrzeń dzięki pięknym i łatwym w uprawie kwiatom balkonowym. W sklepach i centrach ogrodniczych znajdziesz szeroki wybór gatunków i odmian w różnych kolorach i rozmiarach, które uświetnią Twój balkon. Kwiaty balkonowe to nie tylko ozdoba, ale również naturalny sposób na poprawienie jakości powietrza wokół Ciebie. Dodaj uroku swojemu balkonowi i poczuj się jak w ogrodzie! Wybierz swoje ulubione kwiaty balkonowe już dziś i zacznij cieszyć się ich pięknem każdego dnia.

W Polsce najpopularniejszymi kwiatami balkonowymi są: pelargonia, petunia, begonia, bakopakalibrachoa, komarzyca, hortensja doniczkowa, oraz lobelia. Jeśli nie możesz się zdecydować, przygotowaliśmy artykuły, które Ci pomogą: najpiękniejsze kwiaty na balkon i taras oraz 15 najpopularniejszych roślin balkonowych. Mając ogród pełen kwiatów kto wie, może odwiedzi Cię wówczas fruczak gołąbek?

Oprócz artykułów opisujących szczegółowo rośliny balkonowe, znajdziesz u nas także mnóstwo treści dotyczących ich uprawy. Z naszych artykułów dowiesz się m.in. jak przezimować pelargonie, jak przezimować begonie, kiedy wynieść kwiaty na balkon, jak zimować rośliny egzotyczne oraz jak uprawiać lawendę w doniczce na balkonie?

[/read]