Strona Główna Ogród
Kategoria:

Ogród

Kategoria Ogród na naszym portalu ogrodniczym to największy zbiór poradników, z których płynie ogrom wiedzy i wskazówek dotyczących uprawy roślin, ale nie tylko. Czytelnik znajdzie tu niezbędne informacje, dzięki którym wszelakie uprawy będą miały szansę być jeszcze lepsze, bardziej obfite i zdrowsze, oraz takie, które będą wypływały na ogólne prace w ogrodzie.

Ogród ozdobny – kwiaty, drzewa, krzewy i pnącza

Rośliny ozdobne to fundament pięknego ogrodu. Zakładanie ogrodu przede wszystkim powinno brać po uwagę walor dekoracyjny. Piękny ogród będzie zawierał drzewa i krzewy ozdobne, iglaki, trawnik oraz pnącza.

Zakładanie ogrodu jest pracą dość trudną i wymagana jest do tego specjalistyczna wiedza. Nie oznacza to jednak, że nie można tego zrobić z pomocą różnego rodzaju poradników. Z odpowiednim zaprojektowaniem i założeniem ogrodu poradzi sobie również pasjonat, który poświęci temu czas i dobrze przygotuje się do tematu.

W naszym klimacie problemem mogą być rośliny egzotyczne, które będą miały trudności z przetrwaniem zimy na zewnątrz. Nie ma jednak przeszkód aby zimować rośliny egzotyczne w domu.

Warzywa, owoce i zioła w ogrodzie

Również rośliny użytkowe nie zostały pominięte w naszej kategorii Ogród – sad, warzywnik, zioła i przyprawy – to bardzo chętnie odwiedzane kategorie, które zawierają mnóstwo cennych porad i wskazówek dotyczących ich uprawy.

Najchętniej czytany poradnik to „Jakie warzywa sadzić obok siebie”. I na podstawie zainteresowań czytelników napisaliśmy e-book Płodozmian Warzyw, w którym skondensowaliśmy i rozbudowaliśmy całą wiedzę na temat prawidłowego planowania i zakładania warzywnika w ogrodzie.

Nie pominęliśmy także drzew i krzewów owocowych. Sadzenie drzewek owocowych czy przycinanie ich zimą, a także wiosenne opryski to pożądane tematy dla naszych czytelników. Nasze publikacja o opryskach jest hitem i dzielnie służy ogrodnikom w dokonywaniu właściwych wyborów środków ochrony roślin. Całoroczny kalendarz oprysków drzew i krzewów owocowych – sprawdź koniecznie.

Ogród to nie tylko rośliny

W kategorii Ogród znajdują się także ciekawostki o roślinach, dział o zwierzętach w ogrodzie, poradniki dotyczące projektowania ogrodu oraz niezwykle ważna i często zapominana kategoria – owady w ogrodzie.

Nie zapomnieliśmy o poradnikach dotyczących szkodników roślin, a także chorób roślin. Walka z patogenami, które niszczą nasze uprawy jest bardzo ważna, a odpowiednie działania pomogą nam pozbyć się problemu i spać spokojnie, bez obaw.

Temat nawadniania ogrodu jest również bardzo potrzebny dla ogrodnika amatora, ponieważ mnogość systemów i technologii jaka obecnie jest na rynku może przyprawić o zawrót głowy.