Informator ogrodniczy

Zapisz się do naszego Informatora Ogrodniczego, a my będziemy regularnie informować Cię o najważniejszych pracach do wykonania w ogrodzie oraz o nowościach, ciekawych rozwiązaniach i aktualnościach.

Dołącz do naszej grupy na Facebooku „Zapytaj Ogrodnika i ogarnij swój ogród”. Tutaj ➡️

Najnowsze wpisy w kategorii Ogród

Szafirek alpejski – uprawa i pielęgnacja

Szafirek alpejski (Muscari armeniacum) to jedna z najbardziej popularnych roślin cebulowych, którą spotkać można w…

Przez Ogarnij Ogród 7 minut czytania

Ziemia okrzemkowa – do czego wykorzystać ją w ogrodzie?

Ziemia okrzemkowa, znana również jako diatomit, to naturalny środek, który zyskuje na popularności wśród ogrodników…

Przez Ogarnij Ogród 7 minut czytania

Ciekawe odmiany kapusty

Kapusta jest zdecydowanie z jednym z najpowszechniejszych warzyw w polskiej kuchni. Króluje w surówkach, zupach…

Przez Ogarnij Ogród 8 minut czytania

Kapusta chińska Pak Choi – uprawa i zastosowanie

Kapusta właściwa chińska vel Kapusta chińska (Brassica chinensis) znana jest również pod nazwą Pak-Choi vel…

Przez Ogarnij Ogród 5 minut czytania

Kalafior Romanesco – uprawa i zastosowanie

Kalafior Romanesco (Brassica oleracea convar) to odmiana ceniona nie tylko z powodu delikatnego smaku, całkowicie…

Przez Ogarnij Ogród 2 minut czytania

Rozsada kalafiora

Kalafior (Brassica oleracea var.botrytis) to jednoroczna roślina należąca do rodziny kapustowatych. Jest on częstym gościem…

Przez Ogarnij Ogród 5 minut czytania

Ogród

Kategoria Ogród na naszym portalu ogrodniczym to największy zbiór poradników, z których płynie ogrom wiedzy i wskazówek dotyczących uprawy roślin, ale nie tylko. Czytelnik znajdzie tu niezbędne informacje, dzięki którym wszelakie uprawy będą miały szansę być jeszcze lepsze, bardziej obfite i zdrowsze, oraz takie, które będą wypływały na ogólne prace w ogrodzie.

Ogród ozdobny – kwiaty, drzewa, krzewy i pnącza

Rośliny ozdobne to fundament pięknego ogrodu. Zakładanie ogrodu przede wszystkim powinno brać po uwagę walor dekoracyjny. Piękny ogród będzie zawierał drzewa i krzewy ozdobne, iglaki, trawnik oraz pnącza.

Zakładanie ogrodu jest pracą dość trudną i wymagana jest do tego specjalistyczna wiedza. Nie oznacza to jednak, że nie można tego zrobić z pomocą różnego rodzaju poradników. Z odpowiednim zaprojektowaniem i założeniem ogrodu poradzi sobie również pasjonat, który poświęci temu czas i dobrze przygotuje się do tematu.

W naszym klimacie problemem mogą być rośliny egzotyczne, które będą miały trudności z przetrwaniem zimy na zewnątrz. Nie ma jednak przeszkód aby zimować rośliny egzotyczne w domu.

Warzywa, owoce i zioła w ogrodzie

Również rośliny użytkowe nie zostały pominięte w naszej kategorii Ogród – sad, warzywnik, zioła i przyprawy – to bardzo chętnie odwiedzane kategorie, które zawierają mnóstwo cennych porad i wskazówek dotyczących ich uprawy.

Najchętniej czytany poradnik to „Jakie warzywa sadzić obok siebie”. I na podstawie zainteresowań czytelników napisaliśmy e-book Płodozmian Warzyw, w którym skondensowaliśmy i rozbudowaliśmy całą wiedzę na temat prawidłowego planowania i zakładania warzywnika w ogrodzie.

Nie pominęliśmy także drzew i krzewów owocowych. Sadzenie drzewek owocowych czy przycinanie ich zimą, a także wiosenne opryski to pożądane tematy dla naszych czytelników. Nasze publikacja o opryskach jest hitem i dzielnie służy ogrodnikom w dokonywaniu właściwych wyborów środków ochrony roślin. Całoroczny kalendarz oprysków drzew i krzewów owocowych – sprawdź koniecznie.

Ogród to nie tylko rośliny

W kategorii Ogród znajdują się także ciekawostki o roślinach, dział o zwierzętach w ogrodzie, poradniki dotyczące projektowania ogrodu oraz niezwykle ważna i często zapominana kategoria – owady w ogrodzie.

Nie zapomnieliśmy o poradnikach dotyczących szkodników roślin, a także chorób roślin. Walka z patogenami, które niszczą nasze uprawy jest bardzo ważna, a odpowiednie działania pomogą nam pozbyć się problemu i spać spokojnie, bez obaw.

Temat nawadniania ogrodu jest również bardzo potrzebny dla ogrodnika amatora, ponieważ mnogość systemów i technologii jaka obecnie jest na rynku może przyprawić o zawrót głowy.