Strona Główna Materiał zewnętrzny Konserwacja ekspresu ciśnieniowego Krups – mini poradnik

Konserwacja ekspresu ciśnieniowego Krups – mini poradnik

autor Ogarnij Ogród

Jednym z najważniejszych aspektów, które powinieneś wziąć pod uwagę, wybierając ekspres do kawy, jest jego łatwa konserwacja. Każdy lubi przygotowywać aromatyczny napój – jednak już mniej osób pamięta o regularnym dbaniu o urządzenie. A bez tego sprzęt nie będzie działał tak, jak powinien. Zobacz, jak zadbać o ekspresy ciśnieniowe Krups – to jeden z najpopularniejszych producentów, którego modele cieszą się dużą popularnością.

Dlaczego dbać o konserwację ekspresu ciśnieniowego?

Właściwa konserwacja ekspresu ciśnieniowego przyczynia się przede wszystkim do tego, by urządzenie działało bezawaryjnie długo po zakupie. W końcu to spora inwestycja – dobrze, żebyś mógł korzystać z wybranego sprzętu, przygotowując aromatyczne napoje, zamiast szukać specjalisty od naprawy.

Istotną kwestią jest również smak kawy i właściwości zdrowotne. Napój przygotowany w ekspresie, który nie jest regularnie czyszczony, nie będzie oddawał pełni smaku i aromatu mieszanki, z którego został przygotowany. Nie mówiąc już o właściwościach zdrowotnych – zabrudzenia w ekspresie sprzyjają rozwojowi szkodliwych drobnoustrojów.

W końcu – urządzenie, o które nie dbasz tak, jak powinieneś, zaczyna gorzej się prezentować. Prawidłowa konserwacja oznacza również regularne czyszczenie obudowy – po to, by sprzęt pozostał prawdziwą ozdobą blatu w twojej kuchni.

Jak czyścić ekspres? Najważniejsze kwestie

Czyszczenie ekspresu oznacza wiele czynności, o których trzeba regularnie pamiętać. Co to znaczy regularnie? To zależy od konkretnej aktywności. Codziennie powinieneś na przykład opróżniać zbiornik na fusy i przecierać tackę ociekową. Jeśli przygotowujesz dużo kaw w ciągu dnia, dobrze pozbywać się także nadmiaru wody spod tacki.

Po każdym użyciu powinieneś też zadbać o wyczyszczenie systemu spieniania mleka. W zależności od tego, jakiego jest rodzaju, kroki, które powinieneś wykonać, różnią się. Jeśli twój ekspres ma rurkę, powinieneś za każdym razem dokładnie ją wyczyścić, by w środku nie zbierały się zabrudzenia. Zapobiega też to zatykaniu rurki i nieprawidłowemu spienianiu mleka.

Co kilka dni pora na bardziej zaawansowane porządki. Możesz skorzystać z automatycznego czyszczenia systemu spieniania mleka. Dzięki temu masz pewność, że jest czysty i drożny. Zwróć też uwagę na obudowę ekspresu oraz jego panel. Zetrzyj kurz, a panel przetrzyj wilgotną szmatką – wszystko po to, by działał prawidłowo i pozwalał szybko wybrać specjał kawowy, na który masz ochotę.

Jak często odkamieniać ekspres? To zależy od modelu. Średnio przyjmuje się co kilka tygodni, jednak warto sprawdzić tę informację w instrukcji obsługi twojego modelu. Znajdziesz tam szczegółowe wskazówki, jak postępować krok po kroku. Przydadzą ci się specjalne detergenty, na przykład tabletki do odkamieniania. Niektórzy preferują naturalne metody na pozbycie się kamienia, jak ocet.

Sprawdź też zalecenia producenta co do zadbania o inne elementy urządzenia – może być na przykład konieczna wymiana filtrów, jeśli twój ekspres je wykorzystuje.

Dobrze ocenianie sprzęty, takie jak modele Krups, pozwalają nie tylko szybko przygotować ulubioną kawę, ale również są łatwe w konserwacji. Dzięki temu masz pewność, że napój będzie smakował tak, jak powinien! Chcesz poznać najlepsze sprzęty tego producenta? Sprawdź ekspresy ciśnieniowe Krups w sklepie MediaMarkt i porównaj poszczególne urządzenia!

Fot. główna: materiał Partnera

Przeczytaj także

Dodaj komentarz