Fungicydy – zastosowanie i działanie

Ogarnij Ogród Przez Ogarnij Ogród
4 minut czytania
Fungicydy - zastosowanie i działanie

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Choroby grzybowe w ogrodnictwie są prawdziwym utrapieniem. Pojawiają się w przypadku różnych upraw, wpływając na ich ilość oraz jakość. Szczególnie korzystne warunki do ich rozwoju tworzą się w przypadku obecności wysokiej wilgotności powietrza. Warto więc wiedzieć, w jaki sposób skutecznie im przeciwdziałać. Z pomocą przyjdą nam środki grzybobójcze stosowane powszechnie w ogrodnictwie, czyli fungicydy. Co warto o nich wiedzieć?

Fungicydy – charakterystyka

Fungicydy to środki grzybobójcze o skoncentrowanym działaniu. Skutecznie eliminują choroby grzybowe oraz zapobiegają ich powstawaniu. Sprawdzają się w przypadku różnych upraw, będąc środkiem o wszechstronnym zastosowaniu. Szczególnie ciekawie prezentuje się produkt dostępny w ofercie producenta marki Frusto.

Cobalt to preparat stosowany w uprawach truskawki, wiśni, maliny, ziemniaka, cebuli, marchwi, brokułu, kalafiora. Jest to niezwykle silny fungicyd odpowiedni do zastosowania w przypadku 52 rodzajów upraw. Skutecznie zwalcza choroby roślin pojawiające się poprzez działanie grzybów i organizmów grzybopodobnych. To produkt dostępny w formie granulowanej, odpowiedni do sporządzenia wodnej zawiesiny pod uprawy, także jako wiosenne opryski. Ma on działanie zapobiegawcze, przed pojawieniem się chorób, jak również interwencyjnie w momencie wystąpienia choroby grzybowej.

Fungicydy - zastosowanie i działanie
Fungicydy – zastosowanie i działanie

Działanie fungicydów na uprawy

Stosowanie fungicydu Cobalt pozwala ochronić aż 52 rodzaje upraw. To oznacza oszczędność czasu i pieniędzy, a także komfort i wygodę stosowania. Jego działanie opiera się na wykorzystaniu dwóch silnych substancji pozwalających na osiągnięcie wysokiej ochrony przeciw grzybom.

Cobalt to produkt zapewniający wiele korzyści, takich jak między innymi:

  • większe plony,
  • wyższe zyski
  • niewielkie straty upraw.

To silne działanie profilaktyczne i lecznicze, odpowiednie zarówno przed pojawieniem się choroby, jak również wtedy, gdy jest ona już obecna. To bezpieczeństwo w każdej fazie ataku tych patogenów, a także szeroki zakres działania dopasowany do indywidualnych potrzeb roślin.

Cobalt w swoim składzie posiada dwie silne substancje, jakimi są boskalid i pirakrostrobina. To one odpowiadają za skoncentrowane działanie interwencyjne i profilaktyczne tego preparatu.

Dlaczego warto włączyć fungicydy do swoich upraw?

Stosowanie odpowiednio dobranych produktów wpływa pozytywnie na poczucie bezpieczeństwa, dzięki którym nie trzeba martwić się o pojawienie się chorób grzybowych wśród upraw, a także brak obaw w momencie ich pojawienia się. Silne i kompleksowe działanie produktu pomoże szybko i skutecznie pozbyć się choroby z różnych roślin.

Fungicydy - zastosowanie i działanie
Fungicydy – zastosowanie i działanie

Ponadto stosując tylko jeden produkt zamiast wielu różnych preparatów, znacznie zaoszczędzimy nakłady finansowe związane z uprawami, a także swój czas.

Korzyści wynikające z zastosowania fungicydu Cobalt to z pewnością:

  • wszechstronne działanie lecznicze i prewencyjne,
  • silna ochrona,
  • zwiększenie ilości i jakości plonów,
  • ograniczenie strat,
  • możliwość wykorzystania jednego produktu do wielu upraw,
  • znaczna oszczędność czasu i pieniędzy.

Wykorzystując kompleksowe działanie tego preparatu, możemy zauważyć znaczne korzyści wynikające przede wszystkim ze zdecydowanie lepszej jakości plonów, a także oszczędności finansowych. Zdecydowanie warto sprawdzić działanie fungicydów także w przypadku swoich upraw i cieszyć się ich możliwościami.

Zastosowanie fungicydów

Stosowanie fungicydów jako wczesnowiosenne opryski warto rozpocząć już na początku marca. To odpowiedni termin, który pozwoli zabezpieczyć i ochronić uprawy. Dzięki temu zwalczanie chorób truskawki, wiśni, maliny, ziemniaka, cebuli, marchwi, brokułu, kalafiora będzie zdecydowanie prostsze. Dzięki nim w znaczny sposób ograniczysz pojawienie się grzybów na swoich uprawach. To idealne środki ochronne dla wszystkich, którzy chcą zapewnić wysoką ochronę oraz bezpieczeństwo dla swoich roślin. To preparaty systematycznie stosowane w sadownictwie, rolnictwie i ogrodnictwie, a także uprawach ozdobnych. Szukając sprawdzonych preparatów, warto sprawdzić ofertę na stronie www.frusto.pl.

Fot. główna: materiał Partnera

Śledź:
Portal OgarnijOgród.pl to my, redaktorzy, ludzie z wiedzą, pasją i miłością do ogrodów. I tym właśnie się z Wami dzielimy tworząc powyższe treści z nadzieją, że będziemy współtworzyć Wasze ogrody kwiatowe, warzywniki, sady i trawniki.
Dodaj komentarz