Strona Główna OgródRośliny ozdobne Pierwsze wiosenne kwiaty

Pierwsze wiosenne kwiaty

autor Ogarnij Ogród

Gdy zima już zbyt długo trzyma, wówczas wielu wygląda z utęsknieniem pierwszych, choćby najmniejszych oznak wiosny. Wiosna to zawsze bowiem nowa nadzieja. Dlatego każdy, kto ma ogródek stara się w nim sadzić i takie rośliny, które tę wiosnę zwiastują. Pierwsze wiosenne kwiaty ubarwiają szaroburą ziemię, pięknie odcinają się na tle topniejącego już śniegu. Które rośliny zasadzić w ogrodzie, by ożywiły otaczającą nas przestrzeń? Jest ich całkiem sporo.

Pierwsze wiosenne kwiaty

Wczesną wiosną, a nawet jeszcze zimą kwitnie, wbrew pozorom sporo roślin. To nie tylko rośliny cebulowe czy byliny, ale również krzewy i drzewa. Naprawdę jest w czym wybierać by dodawało otoczeniu kolorytu a nam nadzieję na rychłe nadejście wiosny.

Co kwitnie w lutym

Pierwsze kwiatuszki, które, choć niepozorne, mają wielką moc zakwitania wśród śniegów to śnieżyczki przebiśniegi i ranniki. W lutym możemy cieszyć oczy również ciemiernikami, których u nas można sadzić kilka gatunków. Ale to ciemiernik biały zakwita najwcześniej.

Pierwsze wiosenne kwiaty

Pierwsze wiosenne kwiaty, autor: manfredrichter, pixabay.com

Wśród krzewów zakwitających w lutym wyróżniają się oczary, w tym oczar wirginijski zakwitający najwcześniej. Innym, pięknie kwitnącym wśród śniegów krzewem jest wawrzynek wilczełyko. Nie ma w ogrodzie miejsca na krzewy? Wrzosiec to urocza krzewinka, zajmująca niewiele miejsca i dostępna w dużej liczbie odmian i gatunków, która przepięknie zakwita jeszcze zimą.

Co kwitnie w marcu

Już w lutym nasz ogród może cieszyć kolorami, ale w marcu można sobie zafundować prawdziwą feerię barw. Dostępnych jest całe mnóstwo roślin, które kwitną w marcu. Prawdziwy kolorowy zawrót głowy.

Pierwsze wiosenne kwiaty

Pierwsze wiosenne kwiaty, autor: 5598375, pixabay.com

Pierwsze, co przychodzi do głowy to oczywiście krokusy. Kwiatki może niepozorne, ale w swojej macie gotowe stworzyć najpiękniejsze, kolorowe kobierce. W marcu niebieskością zachwycają przylaszczki, śnieżniki, cebulice syryjskie czy kosaciec żyłkowany. A forsycja, pierwiosnek wyniosły, rannik zimowy, miłek amurski, miłek wiosenny, głodek mrzygłod, dereń jadalny oczarują kolorem słońca. Bardzo wczesną wiosną zakwita również klon srebrzysty, którego kwiaty mają barwę pomarańczy. Zanim pojawi się zieleń liści, na pędach leszczyny pospolitej i wierzby pojawiają się bazie.

Fot. główna:

Przeczytaj także

1 komentarz

Avatar of atujestblog
atujestblog 14 lutego, 2024 - 11:09 am

Piękne kwiaty🌸.

Odpowiedz

Dodaj komentarz